Ücretsiz Meslek Edindirme Eğitimleri Başlıyor

01.Eylül.2023
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren BUTGEM’de, yeni dönem için başvuru süreci başladı. Yaklaşık 500 kursiyerin eğitime katılacağı ücretsiz programlara 30 Eylül 2023 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

BTSO, kentin ticaret ve sanayi hayatının yanı sıra mesleki eğitime yönelik çalışmalarına da devam ediyor. BUTGEM, her sene 3 bine yakın genci meslek sahibi yaparak istihdama katılmalarına öncülük ediyor. Gençlere bilgi çağına ayak uydurup ileri teknolojiyi kullanarak meslek edinme ve meslek geliştirme fırsatı sunan BUTGEM’de 2023-2024 yılı 1. döneminde yaklaşık 20 ayrı kurs programı gerçekleştirecek.
 
200 AŞKIN EĞİTİM PROGRAMI
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde (DOSAB) hizmet veren Türkiye’nin İstihdama destek veren  lider kuruluşlarından olan BUTGEM’de yapılacak eğitimler için yaklaşık 500 kişilik kontenjan belirlendi. Merkezde otomotiv, elektrik-elektronik, metal, makine, tekstil, bilgisayar, endüstriyel otomasyon, finans ve yönetim, bilgi teknolojileri sektörüne yönelik 200 aşkın farklı eğitim programı gerçekleştirilecek. 30 Eylül tarihinde sona erecek olan Meslek Edindirme kurlarımıza 18-35 yaş arası ve en az lise mezunu kişilerin katılabilecek. Gündüz saatlerinde ücretsiz olarak verilecek Meslek edindirme ön başvuruları ise internet üzerinde ve BUTGEM binasında şahsen kabul edilecektir.
 
ÖN BAŞVURULAR ONLİNE YAPILACAK
BUTGEM’in 2023-2024 yılı 1.  eğitim dönemi başvuruları 30 Eylül tarihinde sona erecek. Eğitimlerden yararlanmak isteyenler internet üzerinden ön kayıt başvurusu gerçekleştirebilecek. BUTGEM’in resmi internet sitesi www.butgem.org.tr ve http://onkayit.butgem.org.tr/ adreslerinden ön kayıt yaptıran aday öğrencilerin sonrasında Demirtaş OSB içerisinde yer alan BUTGEM binasına giderek şahsen başvuruda bulunmaları gerekiyor. Mezun olan kursiyerler ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya da sahip olacak